Wiem, że niektóre osoby mogą mnie zlinczować za mój wpis, no ale trudno, nikt mi jeszcze nie może zabronić mieć swoich poglądów.

Temat ostatnio niezwykle popularny. Środowiska feministyczne i lewicowe się zagotowały słysząc, że ma powstać nowa ustawa rzekomo zakazująca aborcji we wszystkich przypadkach oraz kobieta ma być karana za przerwanie ciąży nawet w wyniku gwałtu czy wykrycia nieuleczalnej choroby.

Parte w naszym rządzie zajmują się głównie tematami typu właśnie aborcja, tolerancja, wychowanie seksualne w szkołach czy in vitro. Oczywiście są to tematy nagłośnione głównie po to by przykryć inne problemy, choćby te gospodarcze. Nie twierdzę, że temat związków partnerskich jest mniej ważny niż budowa autostrady, ale wystarczy popatrzeć na to co obecnie reprezentuje ze sobą cała lewica, może prócz partii Razem i zobaczymy odejście od ochrony praw robotników, socjal a dążenie w stronę właśnie tematów kontrowersyjnych w naszym kraju. Tak naprawdę czy normalnego człowieka obchodzi kto z kim sypia? Ludzie! To są tematy poboczne dotyczące może kilku procent ludzi. No dobrze, bo troszkę się zapędziłem, czas powrócić do głównego tematu…

 

Na początek warto posilić się linkiem do treści owej ustawy:

http://www.ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/ochrona_zycia_komitet_2016.pdf

albo prościej jak ktoś woli „komiksowo”

http://www.ordoiuris.pl/falszywe-informacje-o-projekcie-komitetu-stop-aborcji-,3767,i.html

Wywiad z Anną Kiljan z Fundacji Pro Prawo do Życia rozmawia Wojciech Teister.

http://gosc.pl/doc/3071776.Fakty-i-mity-o-ustawie-antyaborcyjnej

 

Zaznaczam też, że nie jestem ginekologiem, nie mam tytułu profesora, więc wybaczcie, jeśli gdzieś np. w linku będzie przekłamanie nieumyślne, to nie chodzi o to, warto poznać po prostu też tą stronę, która jest często cenzurowana.

Czy naprawdę jest to wybór?

Tak, jest to wybór, ale dlaczego zdanie ma tylko jedna osoba? Może zapytajmy to dziecko, ono też powinno mieć wybór czy dane będzie mu żyć dalej czy nie. Druga kwestia to ojciec – on tez powinien mieć prawo głosu.

Co powstaje z płodu? Dinozaur, może kosmita?

Ciągle słyszymy tylko batalię o to, w którym tygodniu możemy mówić o dziecku, a w którym o płodzie. Ja natomiast mam pytanie do tych ludzi – a w którym miesiącu można stwierdzić czy to będzie człowiek czy kosmita? Jest to życie i to życie będzie człowiekiem i tego nie zmienimy, to nie będzie żaden ufolud tylko człowiek! Człowiek, który w przyszłości będzie może czyimś mężem czy wynalazcą, a Ty już na starcie chcesz mu odebrać wszelkie szanse na tym świecie.

Do tej pory naukowcy się spierają np. kiedy ten płód odczuwa ból, tak samo nie jest jednoznaczne kiedy to jest człowiek, dlatego dla wielu naukowców moment poczęcia jest wystarczający by nazwać to „coś” człowiekiem i nie są to tylko naukowcy religijni.

Mity o aborcji

Nikt nie pisze o kobietach, które są po aborcji, które przez wiele lat nie mogą się pozbierać i żałują tego. Zwolennicy aborcji mówią, ze to takie coś jakby ktoś poszedł do sklepu i kupił sobie pieczywo, a tak w większości przypadków nie jest, to niejednokrotnie zostaje w głowie na długie lata.

Zakaz aborcji a zdrowie kobiet – http://www.fronda.pl/a/ginekolodzy-zakaz-aborcji-nie-zagraza-kobietom,54952.html

przekłamane statystyki przez koncerny aborcyjne – http://www.stopaborcji.pl/mit-dobrodziejstwa-legalnej-aborcji/

Przekłamania w mediach

W internecie wszędzie widzę wielkich znawców, którzy nawet nie raczyli się dowiedzieć co jest napisane w tym projekcie obywatelskim.

Weronika Zaguła ładnie rozprawia się z niektórymi kłamstwami, np. o tym, że kobieta będzie ścigana za to, że poroniła. Tak samo o badania prenatalnych – w ustawie NIE MA NAWET MOWY O NICH 😀

Lewicowi idole

Pora przedstawić ludzi, którzy tak promują aborcję w mediach. Nie chodzi mi nawet ogólnie jakimi są ludźmi, ale o ich hmm system wartości czy hierarchię wartości życiowych? To nie ludzie z mojej bajki, może prywatnie są nawet fajnymi ludźmi, może inteligentnymi, ale mi dane tylko czytać/słuchać ich wypowiedzi i stwierdzam, że coś z nimi nie tak delikatnie ujmując. Czy to postacie dla Ciebie godne naśladowania?

Anja Rubik

Anja Rubik: Zgadzam się z Nergalem. Religia hamuje nasz rozwój

a dalej z jej ust można usłyszeć:

Ostatnio dostałam od mamy autobiografię Nergala. Byłam zaskoczona, jak wiele mamy ze sobą wspólnego. Momentami odniosłam wrażenie, że czytam swój pamiętnik. On też jest spod znaku Bliźniąt, kochających ekstrema, zmiennych, pełnych sprzeczności. (…) Nergal to niesamowicie inteligentny facet. Jego również chciałabym kiedyś poznać.

Rubik taka inteligenta, że kościół be, ale horoskopy cacy:D Piszę to ironicznie, jednak wystarczy zobaczyć z nią kilka wywiadów, w których raczej błyskotliwych wypowiedzi nie zobaczymy. Pani też radze poczytać historię i zobaczyć co mamy dzięki tej nękanej religii, chociażby chrześcijańskiej oraz jak zwykle kończą państwa/ludy nie posiadające własnej religii, tradycji i kultury. Nawet w krajach niezwykle rozwiniętych jak USA z szacunkiem podchodzi się do kościoła. Faktem jest natomiast to, że religia większą rolę odgrywa w biedniejszych krajach.

Kazimiera Szczuka

” Kazimiera Szczuka: Jak się okaże, że większość z nich jest terrorystami, to wtedy będziemy się martwić”

Trzeba kolejne „mądrości” przytaczać? 🙂

Magdalena Środa

Czy Nergal powinien stać się gwiazdą telewizji publicznej? Komentuje filozof, etyk, prof. Magdalena Środa: – Wokół wielu osób można by rozpętać aferę ze względu na jakieś przekonania bądź zachowania. (…) Ja osobiście nieraz też mam ochotę podrzeć Biblię za pełne agresywnych i nawołujących do przemocy treści…

Ta pani czasem nie wykłada na uczelni? Biblia i przemoc… może pani nie doczytała Nowego Testamentu?

Bratkowska – również fenomelnalne niektóre wypowiedzi, np.:

To bardzo pozytywna ideologia. (…) Tylko najbardziej zagorzali antykomuniści wierzą w zbrodniczość komunizmu. O tym, że idea sama w sobie jest pozytywna mówią nawet niektórzy neoliberałowie. Jestem komunistką, bo wierzę, że to najbardziej proludzki, humanitarny ustrój.

dalej:

komunizm byłby zdecydowanie lepszy, ale tej fazy nie udało się nigdzie osiągnąć. Choć wolałabym żyć na Kubie niż w USA.

Wanda Nowicka – wielka działaczka na rzecz praw kobiet o d tylu lat, a w 2009 roku pani Nowicka oskarżyła Joannę Najfeld, która jest działaczką katolicką o pomówienie zarzucając, że pani Joanna tu mówiła nieprawdę:

Organizacja pani Nowickiej jest częścią międzynarodowego koncernu, największego w ogóle, providerów aborcji i antykoncepcji. Pani po prostu jest na liście płac tego przemysłu.

Sąd rejonowy w pierwszej instancji w 2011 roku wydał wyrok uniewinniający panią Najfeld. Jako uzasadnienie powiedziano, że jej fundacja brała kasę od koncernu farmaceutycznego, który produkuje środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji pozarządowej zajmującej się produkcją i dystrybucją przyrządów przeznaczonych do wykonywania zabiegów przerywania ciąży. Rok później sąd II instancji utrzymał w mocy zaskarżony przez Wandę Nowicką wyrok

Oliwia Piotrkowska – kolejna gwiazda z FB i jej mądrości, które nie do końca są prawdą, ale tak to jest jak się nie zapozna ze źródłem

Feministki w kościele – jak trzeba być ograniczonym by zakłócać mszę świętą i nie szanować czyjejś wiary?

Wyniki badań/statystyki odnośnie aborcji

Zakaz aborcji a śmiertelność matek

http://www.fronda.pl/a/smiertelnosc-matek-w-przeciwnej-aborcji-irlandii-dwukrotnie-mniejsza-niz-w-wielkiej-brytanii-o-ile-w-irlandii-oczekujaca-dziecka-para-wybiera-slub-o-tyle-w-wb-jego-zabicie,28984.html

Również w Chile umiera mniej matek niż chociażby w USA. W Chile gdzie aborcja jest zakazana na 100 000 kobiet przy porodzie umiera tylko 12.7. Chile to przykład kraju gdzie stawia się na lepszą edukację matek i fachową pomoc, ne polegającą tylko na zaoferowaniu zabiegu. W ciągu 25 lat ilość śmierci matek zmniejszyła się o 70%. To ogromny sukces, do którego z pewnością przyczyniła się też prywatna służba zdrowia. USA natomiast mimo ogromnych wydatków ze strony państwa na służbę zdrowia nie może pochwalić się jej szczególną jakością, a już na pewno nie ceną.

Batalia o aborcję w Teksasie

Teksas to ogromny stan w USA, ostoja głównie konserwatystów. Od wielu lat toczy się tam wojna o aborcję. jako, że nie można jej zakazać całkowicie Teksas wprowadził wiele ustaw, np. HB2, podnoszącej poprzeczkę standardu szpitali, w których dokonuje się aborcji, a także kwalifikacji samych lekarzy oraz zabraniającą zabijania nienarodzonych po dwudziestym tygodniu życia, dzięki którym liczba aborcji nie jest wysoka w porównaniu do innych stanów.

Niektóre stany również bronią się wprowadzając nawet delikatne ustawy, które utrudniają życie aborcjonistom i klinik jest coraz mniej, chociaż Teksas powinien być przykładem w jaki sposób można to skutecznie blokować.

 

Chrześcijaństwo oraz inne religie a aborcja

Nie tylko chrześcijaństwo zabrania aborcji. W innych religiach również jest ona często czymś złym.

Dla przykładu:

Kościół prawosławny potępia każdą aborcję, życie jest od momentu poczęcia.

Świadkowie Jehowy – aborcja jest niedozwolona (Ps 36:9; Wj 21:22, 23)

Islam – tutaj zależnie od kraju i odłamu, jednak zwykle aborcja jest tylko dopuszczalna gdy zagrożone jest życie matki. U ismailitów jest całkowicie zabroniona.

Buddyzm – bardzo ceni sobie życie, warto przeczytać: „Sens życia z buddyjskiej perspektywy” oraz z książki Ngawang Jampa Thaye, „Krąg ochrony dla nienarodzonych” 

Hinduizm – jeden z najcięższych grzechów, morderstwo. Osoba, która dopuszcza się tego czynu nie ma możliwości już oczyszczenia przez wszystkie wcielenia w jakie wierzą wyznawcy hinduizmu.

 

Przeżyli aborcję

Czy chory jest gorszy i nie zasługuje na życie?

Ile jest przypadków, że ktoś urodził się z ciężką chorobą lub np. bez rąk czy nóg i ma wspaniałe życie? Może Cię to bawić, ale tak jest. Dla przykładu warto pokazać np. tego kolesia, czy brak kończyn ogranicza go?

Jest to niezwykle motywujący film. Szacunek dla tego człowieka za to, że się nie poddaje mimo takiej sytuacji i jeszcze potrafi swoje rady i przemyślenia przekazać innym. Nawet gdyby ten malutki człowieczek miał żyć tylko kilka godzin po urodzeniu to jakim prawem ktoś chce odebrać mu te kilka godzin życia?! Dla niektórych rodziców to i tak wyjątkowe chwile i wiedząc, że dziecko będzie tylko tyle żyło decydują się na urodzenie dziecka. Polecam ten film, niezwykle wzruszający:

http://www.cda.pl/video/1062160e

Świadoma ciąża – świadoma aborcja

Ciśnie się na usta pytanie – nie wiedziałaś skąd się biorą dzieci? Seks to nie zabawa, dzieci z drzew nie zlatują, zanim pójdziesz do łóżka może troszkę poczytaj?

Do czego zmierza świat?

Aborcja, eutanazja, promowanie homoseksualizmu, zmiany płci i wszelkich dewiacji. takie wartości jak tradycja, rodzina, patriotyzm przez niektórych są obecnie uważane za niemodne. Co będzie dalej, co ludzkość nowego wymyśli, ale zaraz, chwileczkę…czy to już kiedyś nie było czasem? No tak, człowiek niewiele się zmienił\ przez te tysiące lat.

Przymusowa ciąża – a co z dzieckiem?

Tutaj jest problem, głównie za sprawą rządu. Powinno uprościć się prawa do adopcji. Kościoły i to nie tylko katolickie również powinny jeszcze bardziej przyczyniać się do poprawy bytu takich dzieci.

Cytaty związane z aborcją

https://pl.wikiquote.org/wiki/Aborcja

„Tak się dziwnie składa, że za prawem do aborcji wypowiadają się wyłącznie ci, którym wyskrobanie już nie grozi

autor: Janusz Korwin-Mikke

A gdy postawiono kwestię: ojciec jest syfilitykiem, matka gruźliczką, mieli już czworo dzieci, z których jedno jest ślepe, drugie umarło przy urodzeniu, trzecie jest głuchonieme, a czwarte gruźliczne. Pojawia się nowa ciąża. Czy radzilibyście ją przerwać? Z pewnością – odpowiedziałoby 95 proc. rodziców.
– A więc zabilibyście Beethovena.

  • Autor: Jean Toulat, Sztuczne poronienie – wyzwolenie czy zbrodnia? (fr. L’avortement, crime ou libération?), Editions du Dialoque, Paryż 1978
 • Brońcie nienarodzonych przed aborcją, nawet jeśli będą was prześladować, oczerniać, zastawiać na was pułapki, ciągać was po sądach czy zabijać was. Żadne dziecko nie powinno być pozbawione prawo do urodzenia, prawa do wykarmienia i posłania do szkoły.
   • Autor: Franciszek (papież)
 • Jako naukowiec wiem, nie sądzę, lecz wiem, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Mimo, że formalnie nie jestem religijny, wierzę z całego serca, że istnieje Bóg, który domaga się od nas ostatecznego zakończenia tragicznej, haniebnej zbrodni przeciwko ludzkości.
 • Nakręciłem ten film [Niemy krzyk], aby pokazać, czym naprawdę jest przerywanie ciąży. Jestem odpowiedzialny za 75 tysięcy sztucznych poronień wykonanych w prowadzonej przeze mnie klinice. Lecz obecnie nawróciłem się na stronę obrony życia. Nie jestem ciemniakiem ani człowiekiem prymitywnym. Nie jestem katolikiem ani protestantem. Jestem żydem i w dodatku kompletnym ateistą. Moje nawrócenie nie jest podyktowane ani motywami religijnymi ani etycznymi: jest ono wyłącznie naukowe i technologiczne. Po prostu doszedłem do wniosku, że nie ma żadnej różnicy między 12-tygodniowym a 28-tygodniowym płodem. Powinny być traktowane kompletnie tak samo. Dokonanie zabiegu przerywania ciąży jest dzieciobójstwem. Zabijany płód doznaje takich samych cierpień jak dorosły torturowany skazaniec.
 • W propagandzie na rzecz aborcji stosowaliśmy: ukrywanie wszystkich dowodów naukowych na to, że życie zaczyna się od poczęcia i zawładnięcie środkami masowego przekazu.
  • Autor: Bernard Nathanson (1926–2011) – amerykański lekarz, profesor nauk medycznych żydowskiego pochodzenia; aborcjonista, a następnie działacz ruchów pro-life.

Legalizacja przerywania ciąży jest to nic innego, jak uprawnienie dane człowiekowi dorosłemu, dane w autorytecie prawa stanowionego, ażeby mógł pozbawiać życia człowieka nie narodzonego, czyli tego, który nie może się bronić. Trudno pomyśleć sytuację bardziej niesprawiedliwą i trudno tu naprawdę mówić o obsesji, gdy wchodzi w grę podstawowy nakaz prawego sumienia: to znaczy obrona prawa do życia ludzkiej istoty – niewinnej i bezbronnej.

autor: Jan Paweł II
Ciekawe filmy

Film Niemy Krzyk – https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemy_krzyk_%28film_1984%29

 

Aborcja w wyniku gwałtu:

 

Pozostaje jeszcze aborcja, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. 

Tak, ale to margines, we wszystkich polskich szpitalach w sumie to kilka zabiegów rocznie. źródło: http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139142,16171511,Debski__Jestem_z_pacjentka_na_dobre_i_na_zle.html  Zdaję sobie sprawę, że to niezwykle traumatyczne przeżycie, że dziecko może przez długi czas przypominać o gwałcicielu, jednak czy jest to powód by odbierać komuś życie? Bardzo współczuję tym kobietom, trzeba im udzielić wsparcia na wszelki możliwy sposób i zaoferować pomoc, pewnie ktoś by zaraz mi zarzucił „ciekawe co byś zrobił gdyby np. Twoja córka czy przyjaciółka została zgwałcona?!”. Już odpowiadam – nie znasz mnie, nie wiesz co przeżyłem, więc nie rzucaj pochopnie takimi tekstami.

 

Niewiarygodne przypadki:

http://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci/ekstremalny-wczesniak-przezyl,artykul,1687353.html

http://www.fronda.pl/a/cios-w-aborcjonistow-25-tygodniowy-wczesniak-przezyl,5669.html

http://dzieci.pl/kat,1024251,title,Zyc-mimo-wszystko-niezwykla-historia-najmlodszego-wczesniaka-na-swiecie,wid,17911040,wiadomosc.html?smgputicaid=616dab

Ciekawe co by się stało gdyby urodził się żywy „płód” np. w 11 miesiącu 🙂 Miny zwolenników aborcji byłyby bezcenne 🙂

 

Zdaję sobie sprawę, że propaganda działa w dwie strony – z jednej przez środowiska, które są za aborcją, z drugiej jest także, choćby często fałszywe zdjęcia czy informacje o wyglądach dzieci po aborcjach. O kompromis ciężko, natomiast jeszcze jedna sprawa – nie powinno się lekarzom zabraniać odmowy przeprowadzania aborcji, jeśli ich religia czy zasady moralne stoją z tym na przeszkodzie. Nie można zmuszać człowieka do złego pod groźbą karalną czy utraty pracy! Już widzę ten komentarz, że przecież został lekarzem dzięki podatkom innych osób i ma robić to co ludzie chcą czy prawo. To zadam takie pytanie – czy to taki problem wywiesić sobie tabliczkę „wykonuję ten i ten zabieg” lub „nie wykonuję…”? Chyba to ułatwia sprawę? Czy ludzie lubią sobie robić problemy z niczego? Z pewnością nikt nikogo nie przekona w tym temacie, ale na koniec odpowiedzcie sobie na jedno ważne pytanie – czy gdyby to Was usunięto moglibyście teraz to czytać lub zostawić komentarz? Śmiem wątpić 🙂

Na koniec ku przestrodze co się dzieje z ludźmi wspierającymi aborcję:) To jakiś znak? 🙂
Na katolickim cmentarzu Św. Krzyża, tuż przy Grobie Nienarodzonego Dziecka, rozbił się samolot właściciela największej sieci aborcyjnej w USA. Zginęły jego dzieci i wnuki.
http://www.jillstanek.com/2009/03/abortion-chain-owners-family-died-in-mt-cemetery-plane-crash-near-tomb-of-the-unborn/

Pokaz to swoim znajomym!
Share