Podobno w Polsce mamy dosyć spore bezrobocie. Obecnie wynosi ono około 10%, czyli szału nie ma, dramatu również.

Oczywiście pewien procent pracujących to szara strefa, ale czy to ważne kto jaką ma umowę? Czasem te na gębę są o wiele lepsze. Pracodawcy bez niskich podatków niechętnie zatrudniają legalnie pracowników, czy to ich wina? Prędzej rządu zmuszając ich do olbrzymich kosztów.

Trudność ze zwolnieniem pracownika
Może to trochę kontrowersyjne, ale im trudniej zwalnia się pracowników tym większy or w ich przyjmowaniu. Uciekanie na zwolnienia lekarskie itp. to przecież u nas norma. Długie okresy wypowiedzeń. Czasem charakter pracy jest taki, że pracodawca naprawdę musi to dwa razy przemyśleć chcąc zatrudnić kogoś legalnie.

Emigracja
Wykwalifikowani uciekają za granicę. Tak, nie tylko tacy do ogórków czy

na pomidory. Specjaliści także opuszczają nas kraj do krajów gdzie ich pensje mogą być kilkukrotnie wyższe.

Napływ taniej siły roboczej np. z Ukrainy. Ostatnio napłynęło do nas wielu Ukraińców z powodu wojny. Oni mogą pracować za wiele mniejsze pieniądze niż my. Zastanówmy się jednak czy to my czasem nie wołamy za dużo skoro Ukrainiec może pracować za 2 razy mniejsze pieniądze?:)

Ludziom się nie chce pracować
Taka prawda, wierzycie, że naprawdę ktoś nie może znaleźć pracy np. w Warszawie czy Wrocławiu? Ktoś zrobi sobie studia typu marketing i zarządzanie tylko dla papierka i chce świetną pracą. Ludzie wolą narzekać jaki to zły rząd i siedzieć na tyłku, a praca jest, może nie ta wymarzona, ale jednak jest, tylko trzeba iść do niej. Pamiętam jak na studiach wykładowca, który pracował w banku mówił, że szukają osoby, która potrafi biegle mówić po angielsku i ma wyższe studia związane z zarządzaniem. Spytał kto mówi biegle po angielsku i nagle cisza zastała. Taka prawda, może większość coś tam powie, ale z językiem mizernie. Odpowiedzcie sobie na pytanie z czego jesteście dobrzy, tak szczerze. Są takie dziedziny? Jeśli nie to już wiecie czemu może tej pracy nie możecie znaleźć. Brutalne, ale czy to nie są fakty? Ludzie z pasjami o wiele szybciej znajdują wymarzoną pracę czego Wam życzę.

Pokaz to swoim znajomym!
Share