Pewnie będąc za granicę, szczególnie w USA zauważyliście jedno – ludzie ci uśmiechają się o wiele częściej niż Polacy. Czemu tak jest? Co powoduje, że jesteśmy tak niezwykle smutnym społeczeństwem? Wiadomo, jest to uogólnienie, jednak wystarczy wejść do pierwszego z brzegu autobusu by zobaczyć, że coś w tym jest.

Patrząc na historię Polski zobaczymy, że nasz kraj był niezwykle gnębiony. Żeby nie wracać do ery kamienia łupanego wystarczy cofnąć się kilkadziesiąt lat do tyłu. Niby byliśmy po wygranej stronie po wojnie, ale wiadomo jak było, a był socjalizm, którzy niektórzy nazywają komunizmem. Według mnie ten okres znacznie zmienił mentalność i życie Polaków. Ludzie stracili zaufanie do siebie, prześladowano ich i gnębiono. Miało to

na pewno znaczny wpływ na to, że przestali się uśmiechać i cieszyć życiem, bo jak tu się cieszyć, jeśli nad głową mamy okupanta?

Polacy już mają w genach narzekanie, nawet jak jest słoneczko to będą mówić, że mogłoby popadać coś deszczu i na odwrót.
Polacy nie potrafią żyć własnym życiem – kto jest z małego miasteczka czy wsi wie jak ciężko tam coś utrzymać w tajemnicy, coś się stanie to od razu wszyscy naokoło w 2 dni wiedzą. To męczące i przypominające „komunę” gdzie donoszono na siebie.

Urzędnicy – idźcie coś załatwić do urzędu. Te panie zajadające pączki tam chyba pracują za karę, często pod hasłem „czy się stoi czy się leży 2000 się należy”. O przyjemnej atmosferze można zapomnieć.

Policja i sądy są skorumpowane i nie wyszła z nich jeszcze „komuna”. Wyjątki są, ale głównym zadaniem policji jest ściganie nastolatków z piwem, a sądy wydają wyroki jakie im są na rękę, jeśli uważacie inaczej to widoczne macie swój świat oparty pewnie na informacjach z tvn24.

Rządzący od okrągłego stołu starają się nie polepszyć byt Polaków, ale swój, swojej partii i rodziny. Ludzie jak bydło chodzą na te wybory i głosują ciągle na te same twarze i narzekają, ale jak nie narzekać skoro wybraliście znowu tych co rozkradli ten kraj wierząc w kolejne piękne obietnice.

Wszyscy kombinują jak mogą, ale co się dziwić, żyć w tym kraju uczciwie i godnie to nie lada sztuka. Chociaż ja uważam to za pozytywną cechę. Przy skomplikowanym prawie i braku wyrozumiałości urzędników państwowych ta cecha musiała się uaktywnić i bardzo dobrze, bo Polacy poradzą sobie w każdych warunkach.

Nie oczekujmy więc, że wszyscy będą happy. Warto być pogodnym, ale historia kraju jest nieciekawa i to nie np. USA, gdzie żyje się jak w bajce od wielu lat. Posadźcie na miejscu Polaka teraz Amerykanina, który ma zapieprzać za 1500zł, gwarantuje Wam, że już ta uśmiechnięta minka szybko mu zniknie.

Polacy za to bez głupich uśmiechów, które są sztuczne u obcokrajowców są serdeczni i gościnni i tak trzymajmy. Nie dajmy się złamać:)

Pokaz to swoim znajomym!
Share