Udzielanie się na forach to nie tylko rozrywka czy przyjemność.

Zdobywanie nowej wiedzy
Fora internetowe to skarbnica wiedzy. Często nie mogąc znaleźć czegoś na normalnych stronach udajemy się właśnie na forum z pytaniem czy szukaniem odpowiedzi. Tematyczne fora często skupiają fachowców w swojej dziedzinie. Czasem więcej można zdobyć wiedzy przebywając na forum internetowym niż czytając książkę, dam dobry przykład np. z pozycjonowaniem stron – żadna książka przynajmniej wydana przez naszego rodaka nie będzie się równać temu co znajdziemy na forum.optymalizacja.com Jest to forum, gdzie ilość informacji

jest ogromna, w żadnej książce nie znajdziemy tylu potrzebnych informacji z zakresu pozycjonowania.

Znajomości
Na forach możemy poznać osoby, które posiadają wspólne pasje i zainteresowania. To wspaniała rzecz, że możemy porozmawiać z kimś z drugiego końca Polski o naszej wspólnej pasji i to znajomość z czasem można przenieść do świata realnego. Jak wiadomo dobrych znajomości nigdy nie za wiele. Kto wie, może dzięki nim właśnie znajdziemy wymarzoną pracę związaną z naszymi pasjami.

Reklama i rozpoznawalność
Pisząc sporo zaczynamy być rozpoznawalni jako osoba lub marka. Ludzie będą nas już kojarzyć po samym avatarze lub nicku. Ja np. nie chwaląc się już miałem tak kilkukrotnie, że ktoś pytał mnie „na ulicy” czy prowadzę jakieś trony i czy udzielam się w internecie, bo skądś moja twarz była znajoma. Kto by tak nie chciał? Chyba każdy marzy by być chociaż chwilę „gwiazdą”. Na forach możemy dobrze wypromować swoją stronę oczywiście na tyle na ile admini pozwolą:) Spam jest niemile widziany.

Profity
Wiele forów oferuje ciekawe profity za udzielanie się. Często są to profity w stylu możliwości ustawienia własnej sygnaturki, pieniężne czy w postaci prezentów. Ja np. udzielam się na wielu forach, niekoniecznie za coś, jednak dzięki niektórym czasem coś „wpadnie” ciekawego. Np. dzięki forum Google, gdzie jestem Najlepszym Współtwórcą Gogle AdSense miałem możliwość całkowicie za darmo polecieć do USA, do Kalifornii czy dostałem Chromebooka. O niezliczonej ilości kubków czy koszulek nie wspomnę. Także nieraz warto pisać i pomagać ludziom. Ja niczego nie oczekiwałem, nawet nie wiedziałem, że za pisanie cokolwiek dostanę, także miło byłem zaskoczony.

Wy na jakich forach się udzielacie?

Pokaz to swoim znajomym!
Share