Temat imigrantów ostatnio coś przycichł? Czemu? Nie mam pojęcia, może władza nie chce przyznać się do porażki, może nie chcą wzbudzać niepokoju po zamachach?
W tym poście chciałem poruszyć kilka spraw, które są ważne przy omawianiu problemu fali imigrantów. Więc zacznijmy po kolei.
Imigranci czy uchodźcy
Czy imigrant to to samo co uchodźca? Nie, nie mylmy pojęć. W telewizji usłyszeć można, że to uchodźcy, ale czy statystyczny uchodźca to mężczyzna w wieku około 30 lat? Czemu nie został bronić swojego kraju? Zostawił swoją rodzinę, a sam wyjechał? Skąd w ogóle oni wszyscy przybywają tak nagle? Była wojna w Iraku czy Libii i takiej fali nie było, czy nikt choćby z dziennikarzy nie próbuje dociec skąd to całe towarzystwo wyrusza?
Gdyby założyć, że ta cała wędrówka ludów to zaplanowana przez kogoś akcja to co by się stało? Nawet strach myśleć.
Czy można sprawdzić czy dana osoba jest w ogóle z Syrii? Szczerze to nic nie można sprawdzić, lewe dokumenty można kupić z łatwością. Podążają ludzie nie tylko z Syrii, ale np. Afganistanu.

Turcja a imigranci
Teraz mamy porozumienie Europa-Turcja dzięki naszej kochanej kanclerzowej Merkel. Na czym to polega? No na tym mój drogi czytelniku, że płacisz grube podatki po to by Turcja zatrzymała jakieś śladowe ilości imigrantów. To brzmi śmiesznie, ale tak niestety się dzieje, Unia Europejska płaci Turcji za przetrzymywanie imigrantów i to nie są małe pieniądze. Dodatkowo Turcji bym tak zbytnio nie ufał pomimo tego, że jest członkiem NATO. Ostatnio jej czyny są dosyć niezrozumiałe, szczególnie zestrzelenie samolotu Rosji czy ich kontakty z Państwem Islamskim.

Czeczeni w Polsce
Wiele osób nie rozumie obaw przed imigrantami tłumacząc, że przecież u nas od lat mieszkają Czeczeni i nic złego się nie dzieje. Tak, to jest prawda i to w licznie nie ponad 10 000, ale około 80 000. Obecnie zostało ich mniej niż 10 000, bo większość podążyła na Zachód jak to robią zwykle muzułmanie, jednak przez ostatnie lata przetoczyło się przez nas kraj sporo muzułmanów czeczeńskich. Mam tylko uwagę – czy ktoś nam siłą rozkazywał by im pomóc? Czy to byli imigranci zarobkowi czy prawdziwi uchodźcy? Śmiem twierdzić, że ci drudzy. Mamy także niezliczoną ilość Ukraińców, więc czemu mamy przyjmować w ogóle imigrantów z Syrii? Oni nawet nie chcą u nas być, gdyby dać im wolną rękę to na drugi dzień widzielibyśmy ich w pociągu do Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Terroryści
Jak to się mówi często „Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin”. Może to lekko przesadzone, niemniej jednak patrząc na statystyki ogromna większość zamachów terrorystycznych jest działalnością właśnie muzułmanów.

Islam – religia pokoju czy nienawiści?
Moim zdaniem terroryzmu nie można łączyć z islamem. Hmm, może źle to ująłem – Koran może zawiera wiele dosyć kontrowersyjnych treści, może i nawet nawołuje do zabijania, ale tu nie należy szukać przyczyny mordów na niewiernych, głównie chrześcijanach. W ten sposób również można by znaleźć wiele fragmentów w Biblii, które pisane są podobnym językiem. Raczej problemem jest zbyt dosłowne branie do siebie tego co pisze właśnie w Koranie. Ludzie często niewykształceni są ogłupiani, wpaja się im, że robią to w imię Allaha. Sama religia jak większość innych namawia do miłości i pokoju. Dobrym przykładem tego, że nie każdy muzułmanin jest zły jest król Jordanii czy jego żona oraz ich stosunek do chrześcijan. Są kraje gdzie ludzie żyją wspólnie, stoją meczety zaraz obok kościołów, ludzie potrafią nawet wspólnie się modlić mimo różnego wyznania, więc tu problemem nie jest islam tylko jego interpretacja by ogłupiać ludzi i czerpać z tego korzyści.

Ilu tak naprawdę mamy przyjąć uchodźców?
Ja już nawet przyznaję, że skończyłem śledzić te liczby, bo to robiło się trochę śmieszne, trochę żałosne, raz podawali 1000, raz 5000 by następnego dnia podać 20 000. Teraz stanęło ostatecznie chyba o ile mnie pamięć nie myli na 12 000, ale tak naprawdę ta liczba jest najmniej ważna. Wiecie co jest ważniejsze? To, że ta liczba gdy ich przyjmiemy od razu się stanie o x razy większa, gdyż ci imigranci będą mogli sprowadzić sobie rodziny. To jest oczywiście wyciszane w mediach głównego nurtu, ale tak będzie.

Zasiłki dla imigrantów

Czy to nie smutne, że własny kraj nie jest w stanie pomóc swoim wszystkim obywatelom, a będzie dawać za darmo ludziom obcej narodowości? Pamiętacie niepełnosprawnych w sejmie? Nie oceniam czy to było dobre, że poszli walczyć o swoje, ale co oni teraz muszą czuć jak rząd mówi im, że nie ma pieniędzy a daje tysiące złotych dla imigrantów. Czy nie lepiej im pomóc np. tam na miejscu by żyło im się lepiej, jeśli już tak czujemy się na siłach pomagać?

Imigranci a cenzura
Media zachodnie nie są już wolne. Cenzura jest powszechna. Pamiętacie Kolonię w Sylwestra i masowe gwałty kobiet przez imigrantów? To nie jedyny przypadek kiedy chciano zataić ten fakt przed ludźmi. Podobnie było na przykład z gwałtem na lewicowej aktywistce organizacji No borders, która pracowała na granicy włosko – francuskiej http://www.fronda.pl/a/imigranci-zgwalcili-lewicowa-aktywistke,58171.html Nie można w mediach teraz mówić, że zamachy są przeprowadzane przez muzułmanów. Zamiast tego słyszymy np. Belg. Jeśli Belg tak wygląda to ja jestem Nigeryjczykiem.

Sprzeciw ludzi
W wielu miastach w Europie tworzą się bojówki i patrole antyimigracyjne czy antyislamskie. Im więcej przyjedzie imigrantów tym bunt społeczny będzie większy i takie grupy będą normą. Co z tego wyniknie nie muszę chyba mówić, na pewno nic dobrego.

Demokracja a islam

Mamy demokrację, muzułmanów przybywa i przybywa, rodzi się ich bardzo dużo. Zgadnijcie kto będzie wygrywać wybory za xx lat? Oni czy „my”? Ciężka jest niedaleka przyszłość takich krajów jak Francja, Niemcy czy Szwecja.

Imigranci a reszta świata

Kraje arabskie śmieją się z nas i to głośno. Pierwszy z brzegu przykład – http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/arabia-saudyjska-nie-przyjmiemy-uchodzcow-ale-mozemy-wybudowac-200-meczetow-w-niemczech  Takie bogate kraje, które są tuż obok jak Arabia Saudyjska nie chcą imigrantów, nie chcą ludzi podobnych nawet kulturowo, ciekawe prawda?

Izrael – bogaty kraj, blisko położony i ilu imigrantów przyjął? No właśnie. Co na temat imigrantów mówi ich premier?
– Izrael nie pozostaje obojętny na tragedię uchodźców syryjskich i afrykańskich (…), lecz jest małym państwem, bardzo małym demograficznie i geograficznie i dlatego musimy kontrolować nasze granice – oznajmił. – Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów – powiedział na spotkaniu z rządem nazajutrz po apelu przywódcy opozycyjnej Partii Pracy Izaaka Herzoga o przyjęcie Syryjczyków uciekających przed wojną domową. Powiedział również, że na granicy z Jordanią, która jako niemal jedyna chce naprawdę pomóc tym ludziom, powstanie ogrodzenie.

Czy kraje typu USA i Australia pozwoliłby sobie na zalew taką falą imigrantów? W życiu! Deportacja zapewne i tyle. Oni się nie bawią, wiedzą czym to grozi. Wiedza też doskonale, że nie da się sprawdzić czy ktoś nie jest terrorystą, czy ma prawdziwe dokumenty.

ISIS a imigranci
ISIS samo przyznało, że wyśle swoich ludzi do Europy. „Wyślemy wam 500 tys. ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów” http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow Czy warto ryzykować? Przyjmijmy nawet, że terrorystów będzie 5. Po ostatnich zamachach widać, że służby nie są w ogóle przygotowane na takie rzeczy. Z przykrością stwierdzam, że kolejne zamachy są tylko kwestią czasu. Unia Europejska musi dostać jednak kolejną, smutną lekcję. Plusem jest to, że z każdym takim atakiem terrorystycznym rośnie poparcie prawicowych i eurosceptycznych partii.

Chodzicie na kebaby do Turków? Ja chodzę, może niezbyt często, bo nie przepadam jakoś specjalnie za nimi, ale zjeść to zjem. Czy ci, którzy w niewielkich ilościach przybywają do nas pracować uczciwie są źli i powinno się im tego zabronić? Oczywiście, że nie. Oni nie przybywają tu po zasiłek socjalny, oni chcą pracować. To naturalne, że przyjedzie rocznie dajmy na to 5000 obcokrajowców i się osiedli. Ta fala natomiast, która idzie od miesięcy po zasiłki już nie jest niczym normalnym. Broni nas również religia katolicka. Oni doskonale wiedzą, że tu nie byliby szans rozwinąć swoich skrzydeł i próbować wprowadzać prawa szariatu czy inne. Polska jest dosyć jednolitym krajem, dosyć konserwatywnym, ich prawa ludziom by się nie spodobały, a już na pewno nie naszym chłopcom ze stadionów, którzy będąc w Kolonii złapaliby jednego czy drugiego imigranta i pokazaliby mu gdzie jest jego miejsce.

Zdjęcie główne – Santi Palacios / AP (AP Photo/Santi Palacios)

Pokaz to swoim znajomym!
Share