Na Facebook konto ma już niemal każdy, więc posiadając swoją stronę internetową, sklep czy blog jesteśmy niemal zmuszeni tam być. Gdzie można jeszcze zdobyć nowych użytkowników?

 

Twitter – może u nas się nie przyjął, jednak na pewno ma się dobrze i warto tam być. Twitter stworzony został z myślą głównie o urządzeniach mobilnych i krótkich notkach. Mamy tam o wiele mniej spamu niż na Facebook z racji tego, że po prostu na Facebook przesiaduje multum dzieci. Na Twitterze konta ma wiele znanych osób, warto tam być, szczególnie jeśli ktoś śledzi wątki polityczne. Twitter słynie z tak zwanych hashtagów, chyba na żadnym innym portalu ludzie ich tak często nie używają, jest to pomocne przy wyszukiwaniu konkretnych postów.

Google+ – próbował dorównać

Facebook, ale niestety bez powodzenia. W Polsce miał dosyć dobry start, teraz powoli umiera. Warto jednak tam być ze względu na choćby wyszukiwarkę Google, zawsze to da dodatkowego kopa naszej stronie.

Instagram – jego główną treścią są zdjęcia, niesamowicie popularny, szczególnie wśród blogerów i wyginających się nastolatek, które uważają się za najpiękniejsze na świecie:)

Snapchat – aplikacja dzięki której wrzucamy zdjęcia i krótkie filmiki. Jeśli ktoś nie szuka sławy i nie czuje potrzeby wrzucania swoich zdjęć np. jak coś je to nie ma sensu się tam rejestrować, wiele tam nie zdziałamy.

Goldenline – jeśli szukasz ludzi, którzy pracują w takiej branży jak Ty, a może nowej pracy to będzie idealne miejsce dla Ciebie. Może wydawać się wymarły, jednak co jakiś czas dalej dostaję stamtąd nawet oferty pracy.
 
Linkedin – podobnie jak Goldenline

Pinterest – ma ogromny zasięg, jednak w Polsce jeszcze niewiele osób z niego korzysta. Główną treścią są zdjęcia, które można wrzucać np. z naszej strony i je odpowiednio opisywać. Wymarzone miejsce dla szafiarek i ogólnie kobiet.
 
Wykop – główna strona na Wykopie gwarantuje nam tysiące wejść. Może to jednorazowe, ale część z nich może zostać naszymi stałymi użytkownikami. Specyficzna społeczność, jednych kochają, drugich nienawidzą, kółka wzajemnej adoracji i te sprawy:)

YouTube – portal z filmikami. Filmiki cieszą się teraz wielką popularnością, warto je nagrywać, bo to już nie te czasy, że sam ciekawy tekst wystarczył by zaistnieć w sieci. trzeba uatrakcyjniać swoją ofertę o filmy.

Także nie bądź ograniczony…wróć…nie ograniczaj się tylko np. do Facebook, warto korzystać z innych źródeł ruchu.

Pokaz to swoim znajomym!
Share