Pora zacząć cykl kultowe gry, w którym będę przedstawiał klasyki gier, na których wiele osób wyrosło i koło takich gier nie można przejść obojętnie, więc jeśli ktoś ich nie widział musi obowiązkowo nadrobić:)

Każdy szanujący się gracz, który przynajmniej raz w życiu się golił pamięta zapewne grę Command & Conquer: Red Alert 2. Ci co jeszcze nie mieli maszynki do golenia w ręce powiedzą, że co to za badziewna gra, z kiepską grafiką, no ale takie czasy, wystarczy zrobić cukierkową grafikę, nawalić milion opcji i już wielka podnieta zapominając, że grywalność, która jest najważniejsza leży, a to cecha głównie starszych gier, zresztą tak jak mówi się często o starszych filmach, że mają klimat, którego teraz brakuje w nowych no i coś w tym jest. Obecnie ciężko znaleźć grę z taką grywalnością, człowiek mógł siedzieć godzinami przy grze, teraz natomiast grę się wyłącza po godzinie grania, jest to też wpływ już swojego wieku, no ale jednak nie tylko.

okładka gry red alert 2

Gra ujrzała światło dzienne w 2000 roku dzięki firmie  Westwood Studios. Była to druga część gry.

Gra jest niezwykle rozbudowana fabularnie, mamy bardzo dużą ilość wstawek filmowych, w których występują znani aktorzy.

W grze zobaczymy między innymi takich aktorów jak:Ray Wise, Barry Corbin, Kari Wuhrer, Athena Massey, Larry Gelman, Nicolas Worth, Udo Kier, Adam Greggor i
Aleksandra Kaniak. prawda, że jak na grę to dosyć znane nazwiska? Facetom pewnie zapadła w pamięć Kari Wuhrer czyli Tanya.

Tania gra red alert 2

 

W grze można było wybrać czy gramy Aliantami czy Sowietami. Gra tymi i tymi miała swoje plusy i była zgoła odmienna, chociaż Tanya według mnie daje o wiele większe szanse Aliantom w ogólnym rozrachunku. Jednostki są zróżnicowane od prism czołgów po Chrono Legionnaire.

Kto nie zna historii to w skrócie intro wiele wyjaśnia. Swoją drogą czy to intro nie zasługuje do nominacji na najlepsze intro w historii gier komputerowych? Myślę, że spokojnie znalazłoby się w top5.

 

Według mnie w tamtym okresie był tylko 2 strategie, które dorównywały Red Alert 2 pod względem grywalności, mianowicie Earth 2140 oraz Dune 2000.

Jeszcze niedawno można było pobrać tą kultową grę za darmo na stronie https://www.origin.com/pl-pl/store/free-games/on-the-house  Tak czy siak podaję link, bo często tam pojawiają się ciekawe gry, a wiele osób nie zna w ogóle tej strony, a do pobrania za darmo były tam już takie tytuły jak SimCity 2000 czy Theme Hospital. jako ciekawostkę można podać, że gdy w akcji Specjalny Prezent pojawił się Command & Conquer: Red Alert 2 to aż serwery nie wytrzymały, bo tylu było chętnych:)

Ścieżka dźwiękowa to cudo. Muzyka Franka Klepackiego jest fantastyczna, tego muzyka chyba nie trzeba przedstawiać, bo tworzył ścieżkę dźwiękową chociażby do Dune. Polecam ten clip z nutką z Red Alert 2 – Hell March, myślę, że każdemu się spodoba:)

Jak na Koreę Północną to jakość filmu jest fenomenalna^^

Tutaj macie cały soundtrack z gry:

Jako, że jestem Polakiem pasuje też wrzucić coś naszego, szkoda tylko, że to dawne czasy…nasza armia delikatnie mówiąc przeżywa obecnie kryzys, ale to może w innym wpisie kiedyś rozwinę.

 

Grafika jak na tamte czasy może nie była rewolucyjna, ale na pewno jest plusem gry. Są opinie, że nic nowego twórcy nie wymyślili prócz podrasowania pierwszej części, ale niektórym to nigdy nie dogodzi. Pod nowszymi systemami gra może sprawiać problemy, np. mulić czy się w ogóle nie włączać, ale w internecie można znaleźć rozwiązania na większość problemów, a jak nie to zawsze można zainstalować sobie Windows XP:P

Kto by nie chciał spuścić łomotu Amerykanom i ich sojusznikom? Pewnie wiele osób, tutaj macie okazję:)
Comrade general!

Pokaz to swoim znajomym!
Share